Kiedy balon mam sens?

Kiedy balon ma sens?

balon2Balon żołądkowy Orbera jest stosowany przy

  • otyłości,
  • nadwadze,
  • brak efektu po lekach odchudzających,
  • brak po diecie niskokalorycznej,
  • jako pierwszy etap przed leczeniem chirurgicznym otyłości (np. bypasem żołądkowym),
  • jako przygotowanie osób z nadwagą/otyłością do innych operacji (przepuklin, ortopedycznych, ginekologicznych),
  • dla poprawy estetyki ciała
  • dla poprawy własnego samopoczucia – tak, aby dobrze się czuć z samym sobą

 


Czy moja waga jest jeszcze w normie? Oblicz wskaźnik masy ciała (BMI)

BMI

ft
in
lbs
cm
kg


BMI interpertOpisowo: podziel swoją wagę (w kg) przez wzrost do kwadratu (wzrost razy wzrost). Obrazek po lewej – tak obliczać. Obrazek po prawej – wynik porównaj z tabelą.

Np.: mam 80 kg wagi i wzrost 1,76. Jakie jest BMI? Obliczam: 80 podzielone przez 1,76*1,76 = 25,83

Zakres: nadwaga. Teraz masz odpowiedź, do jakiej grupy wagowej możesz się zaliczyć.

Jeszcze prościej: na prawie każdy telefon jest aplikacja, która wylicza wskaźnik BMI. Można kontrolować przy każdej zmianie swojej masy ciała.

Balon Orbera można stosować u osób, których masa ciała jest co najmniej 40% większa od prawidłowej. Wskazaniem do jego stosowania jest wskaźnik masy ciała równy lub większy od 27. Balon Orbera można stosować przy NIEWIELKIEJ nadwadze! Przykładowo przy wzroście 160 cm balon Orbera można stosować przy wadze 69 kg, przy wzroście 165 cm od wagi 73 kg, przy wzroście 170 cm – od wagi 78 kg.

Balon Orbera można stosować jako jedyną metodę leczenia nadwagi i otyłości (po jego usunięciu stosuje się jedynie dietę) lub też jako pierwszy etap leczenia. Wtedy po usunięciu balonu leczenie jest kontynuowane innymi metodami – np. chirurgicznymi. Balon Orbera jest wskazany w przygotowaniu chorych z nadwagą do operacji innych narządów – np. przepuklin brzusznych, operacji ginekologicznych, ortopedycznych, urologicznych i wielu innych


Czeka mnie operacja, ale…jestem za tęga i nie mogę schudnąć! Co robić?

Są sytuacje, gdy planowane jest leczenie chirurgiczne, ale pojawiają się zastrzeżenia, co do możliwości wykonania operacji z powodu wysokiej wagi chorego. Chirurg zwykle mówi: „są wskazania do wykonania operacji (np. wstawienia sztucznego stawu biodrowego), ale przy wysokiej wadze ciała operacja jest tak ryzykowna, że się tego nie podejmę”.

Jedynym wówczas rozwiązaniem jest intensywne odchudzenie. Nie jest wówczas celem obniżenie wagi na całe życie, ale na moment planowanej operacji. Nie ma wówczas lepszego rozwiązania niż zastosowanie balonu żołądkowego Orbera.

colorful-surpriseGdy po kilku miesiącach z balonem żołądkowym zameldujesz się do lekarza na pewno się zdziwi widząc dużo lepszą sylwetkę. Można będzie powrócić do rozmowy o niezbędnym zabiegu. Po 2-3 tygodniach od usunięcia balonu – można wykonać planowana operację.

Gdy po szczęśliwym przeprowadzeniu operacji waga pozostanie nadal niska – szczęście będzie tym większe. Prawdziwy bonus! Może być oczywiście i tak, że waga z czasem, stopniowo się powiększy, no ale i tak ważne problemy zdrowotne będą w międzyczasie załatwione.


Mam niewielką nadwagę, ale i to chcę zgubić. Czy balon będzie dobry?

slub

Tak, balon Orbera sprawdza się też u osób z niewielką nadwagą. Można nawet przygotować swoją sylwetkę na ważną uroczystość rodzinną: ślub, wesele, chrzciny.
Na co dzień wiele osób stale jest w pośpiechu, stale gdzieś pędzi. Aby utrzymać się w formie trzeba rygorystycznie przestrzegać dietę, specjalnie przygotowywać posiłki, poświęcać co najmniej 1 – 2 godziny 2 razy w tygodniu na ćwiczenia fitness! To wszystko może być baaardzo trudne a nawet niewykonalne. Można oczywiście sięgnąć po leki, ale są one coraz częściej wycofywane z aptek, gdyż nie są obojętne dla organizmu. W tych przypadkach wykorzystanie balonu Orbera może być jedynym rozwiązaniem.

 


next